
Що можна сказати про заробітки, чи це є погано?
Питання: що можна сказати про заробітки, чи це є погано?
Відповідає: Михайло Мокієнко
Трудова еміграція стає все більше поширеною у Східній Європі
Причини її різні, але головним чином безробіття та бідність.
Разом з цим її наслідками часто є руйнація сімей, соціальне сирітство, духовний занепад працівника і т. д. Часто страждають від цього не лише сім’ї, а й церкви.
В Біблії справжнім трудовим мігрантом став Яків . Провівши в чужій країні двадцять років, він вийшов звідти з великим сімейством та багатством. Але важливо відзначити, що Господь пообіцяв благословити його.
Приймаючи рішення про трудову еміграцію, віруючий має задати собі питання як це відобразиться на духовному стані його сім’ї .
Іноді людей до трудової еміграції побуджує не нужда, а бажання розбагатіти 🤑 В такому випадку порушується Писання, коли матеріальні цінності є вищі духовних (Мв. 6:33, 16:26) .
При всі складності проблеми можна виділити декілька аспектів:
- Якщо робота закордоном руйнує сім’ю або шкодить духовному стану, краще нею не займатися
- Якщо робота закордоном є єдиною можливістю, тоді необхідно шукати спілкування з церквою там.
- Той, хто працює нелегально (наприклад, по туристичній візі), може накликати на себе неприємності і звичайно ці страждання не є за Христа 🕺
- Необхідно усіляко уникати ситуацій, коли служителі церкви вимушені ставати трудовими мігрантами. Навіть якщо община не може взяти пастора на повне забезпечення, можна спробувати взяти його на часткове.
- Християнин, який думає про заробітки закордоном має зважити всі «за» та «проти» й, шукаючи Волю Божу, мусить усвідомлювати усі можливі наслідки прийнятого рішення.