Як придбати вживаний автомобіль за кордоном. Опубліковано пам`ятку
Для того, щоб придбати вживане авто за зниженими акцизами за кордоном, потрібно виконати кілька кроків. Перед тим, як відправлятись за автомобілем, оцініть, наскільки «підйомні» вони для вас.везення вживаних автомобів в Україну стало вигідним. З 1 серпня 2016 року діє Закон, за яким розмитнення вживаних автомобілів стало значно дешевшим – у кілька разів зменшено акциз на автомобілі, вироблені з 2010 року не в державі-агресорі.

Народний депутат України від фракції «Самопоміч» Любомир Зубач підготував пам`ятку, як діяти під час ввезення вживаного автомобіля в Україну.

Підготовчі дії

Право на придбання автомобіля має кожний громадянин України: для власного використання або на користь іншої особи. Реалізувати це право можна один раз протягом календарного року.

Отже, оскільки закон набув чинності 1 серпня 2016 року і діятиме до 31 грудня 2018 року, то є можливість придбати автомобіль у кожному з цих трьох років.

Оскільки автомобіль купуватимуть за кордоном потрібно вирішити питання наявності візи (до країн ЄС, на жаль, наразі все ще потрібна шенгенська віза).

Увага! Придбаний автомобіль не можна буде перепродати протягом року з моменту купівлі. В іншому разі доведеться сплатити акцизний збір у повному обсязі.

Обрати автомобіль

Ринок вживаних автомобілів є велетенським і Ви маєте свободу вибору як самого автомобіля, так і країни його придбання. Найбільш логічним виглядає придбання автомобіля у країнах ЄС, які є найближчими західними сусідами України і в них великий вибір дешевих та якісних автомобілів. Пошук автомобіля нині став набагато простішим: в Інтернеті предостатньо електронних майданчиків купівлі – продажу вживаних авто.

Увага! Не поширюються знижені акцизні збори на автомобілі, що складені або завезені з держави-агресора (Російської Федерації) та з окупованих територій України (Криму, Донбасу).

Обов’язкові характеристики автомобіля:

• має бути вироблений після 1 січня 2010 року;

• відповідати екологічному стандарту Євро-5 (запроваджений в Україні з 01 січня 2016 року); 

Прорахувати бюджет

tablitsa

До ухвалення закону вартість вживаної іномарки під час ввезеня до України кардинально збільшувалася за рахунок так званого акцизного податку.

Внесені зміни передбачають в рази зменшені тарифи акцизу.

Водночас під час розрахунку власного бюджету потрібно враховувати, що окрім акцизного збору є ще інші податкові платежі, які потрібно буде cплатити і які вплинуть на кінцеву вартість автомобіля. Зокрема:

• Ввізне мито: 10% від вартості (автомобілі з країн ЄС: 9,1% – у 2016 році; 8,2% – у 2017 році; 7,3% – у 2018 році)

• Податок на додану вартість: 20% від сукупної вартості автомобіля

• Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (сплачується під час першої реєстрації автомобіля): 3 – 5 % від вартості автомобіля.

Розрахувати митні платежі можна за допомогою нашого Калькулятора розмитнення

Поїздка та придбання авто

• Для поїздки за кордон варто брати із собою щонайбільше 10 000 євро (якщо сума більша, її потрібно декларувати та надавати підтвердження зняття коштів із рахунку щодо частини, яка перевищує ліміт). Інші кошти можна покласти на банківську картку.

• Доцільно у таку поїздку брати когось із знайомих, хто міг би допомогти у купівлі авто, а ще краще – розумівся у технічних питаннях. Адже дуже часто за найпривабливішою ціною продаються «биті» автомобілі або такі, що мають суттєві поломки. Також, коли оглядатимете автомобіль, перевірте наявність техогляду, що в багатьох країнах є обов’язковим.
Купівля автомобіля обов’язково має бути оформленою документально, зокрема у договорі купівлі – продажу.

Надалі потрібно оформити страховку, зняти авто з обліку та/або отримати тимчасові номерні знаки. Оскільки законом заборонена купівля автомобілів з країни – агресора, при оформленні в Україні потрібно буде подати документ, який підтвердить країну походження товару. Тому, як мінімум, зазначте інформацію про походження товару у договорі купівлі–продажу. 

Розмитнення і оформлення

Якщо всі процедури Ви здійснюватиме самостійно, потрібно знати:

• Під час в’їзду на прикордонному пункті України необхідно оформити попередні документи з подальшим скеруванням на регіональну митницю за місцем проживання.

Увага! Одразу при в’їзді до України на митниці ви маєте внести грошову заставу, яка дорівнює попередньому розрахунку суми податкових платежів за цей автомобіль, отже ви повинні мати ці кошти з собою.

• Далі за місцем перебування оформлюють сертифікат відповідності: для цього автомобіль потрібно надати для огляду організаціям, уповноваженим провадити таку сертифікацію (ціна приблизно 1000 – 1600 грн.).

• У 10-денний термін з моменту перетину кордону потрібно прибути на регіональну митницю для проведення остаточного розмитнення автомобіля та сплати митних платежів.

Нормами Закону №1389 встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються якщо легкові автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.Ч