Розрахунок митних платежів


При розмитненні авто протягом 90 днів з початку дії ЗП 8487 на акциз надається знижка 50% (коефіцієнт 0,5)!

Перед тим, як їхати за кордон для покупки автомобіля за пільговими акцизами, слід прочитати пам’ятку.

Крім того, необхідно ознайомитись з повним текстом Закону, що знижує акцизи.  Але крім Закону, непогано б дізнатися, як його трактують на митниці, тобто думка Державної фіскальної служби.

Як розмитнити авто в Україні

Ввезення автомобілів з-за кордону стало особливо актуальною темою для українських споживачі після ухвалення закону про зниження акцизного збору, який суттєво здешевлює розмитнення автомобілів до кінця 2018 року. Згідно з нинішнім законодавством, усі транспортні засоби (ТЗ), ввезені на територію України, мають пройти процедуру митного оформлення (розмитнення). Однак розрахунок розмитнення авто залежить від багатьох чинників. Тепер ставки акцизів, наприклад, нараховуються по-різному для різних категорій громадян України.

Скільки коштує розмитнення в 2018 році?

Для того, щоб прояснити ситуацію для наших читачів і врахувати всі змінні, ми створили цей калькулятор розмитнення для фізичних осіб, які купили автомобіль (новий або уживаний) за кордоном. У ньому враховано всі зміни в нормативних актах, які впливають на розмитнення автомобілів у 2018 році.

Увага!
На митну територію України пропускають тільки ті транспортні засоби, що відповідають екологічним нормам не нижчим за Євро-5. В Євросоюзі ці норми діють із вересня 2009 року на легкові автомобілі, а на вантажні – з вересня 2008 року. Із 1.01.2018 в нашу країну буде заборонено ввезення автомобілів з екологічними нормами нижче Євро-6 (в Європі введено з 2014 року). А от за зниженими акцизами одній людині можна ввозити автомобілі з 2010 року складання. Крім того, одна людина не може ввезти більше одного автомобіля протягом року і продавати його протягом ще одного року. Інакше доведеться повернути державі ті гроші, які треба було заплатити до ухвалення Закону про зниження акцизів. Крім того, не можна ввозити автомобілі за зниженим тарифом з Росії та окупованих територій.

Обов’язкові платежі під час розмитнення авто

  • Ввізне мито
    Згідно з Законом «Митний тариф України» ввізне мито становить 10% від суми митної вартості ТЗ. Виняток – автобуси з дизельними моторами об’ємом двигуна понад 5 л, що використовуються для перевезення понад 10 осіб (20%), електромобілі (0%) і нові легкові авто з об’ємом двигуна більше за 3 л (5%)
  • Акцизний збір
    Для різних типів ТЗ нараховується по-своєму, і залежить від типу транспортного засобу, об’єму двигуна, його типу (дизельний або бензиновий) віку автомобіля
  • Митні платежі
  • ПДВ
    Становить 20% від суми митної вартості, акцизного збору та ввізного мита